सुदूरपश्चिममा कक्षा १२ को उत्तरपुस्तिका जाँचमा रोक

महेन्द्रनगर । माध्यमिक विद्यालय शिक्षक नेपाल (हिस्टुन) का शिक्षकहरुले कक्षा १२ को उत्तरपुस्तिका परिक्षण बन्द गरेका छन् । माध्यमिक विद्यालय शिक्षक युनियन (हिस्टुन) ले सरकारले आफ्नो मागलाई सम्बोधन नगरेको भन्दै आन्दोलनको घोषणा गरेको छ ।

हिस्टुनको माग पटक पटक ध्यानकर्षण गराउँदा पनि वेवास्ता गरेको भन्दै १८ बुँदे मागसहित आन्दोलनमा उत्रेको छ । हिस्टुन केन्द्रीय सह–अध्यक्ष विष्णु दौल्यालको नेतृत्वमा सुदूरपश्चिम प्रदेश अध्यक्ष कृष्ण भट्ट, कैलाली अध्यक्ष हृदय पुजारा सहितको टोलीले सुदूरपश्चिमका मुख्यमन्त्री कमलबहादुर शाह, सामाजिक बिकास मन्त्री झपट साँउद र परिक्षा बोर्डका सुदूरपश्चिम कार्यालय प्रमुख उत्तमदेब बिष्टलाई आफ्ना माग सहितका ज्ञापन पत्र समेत बुझाएका छन् ।

हिस्टुनले विश्वविद्यालय तहबाट प्रमाणपत्र तह विस्थापित भइसकेको लामो समय बितिसक्दा पनि साबिक उच्च मावि तहमा अध्यापनरत शिक्षकहरूको व्यवस्थापनका विषयमा यस वर्षको बजेट पनि मौन रहेको र राज्य उदासीन बनेपछि उनीहरु असन्तुष्ट रहेका छन् ।साढे ६ लाख विद्यार्थी अध्ययन गर्ने कक्षा ११ र १२ मा सरकारले तीस वर्षदेखि स्थायी दरबन्दीको एकजना पनि शिक्षक व्यवस्था नगरेको भन्दै हिस्टुनले पटक–पटक सरकारको ध्यानाकर्षण गराउँदै आएको छ ।

‘यस बजेटमा विद्यालयमा अंग्रेजी, विज्ञान र गणित शिक्षक थप्न ३ अर्ब ६९ करोड विनियोजन भएको छ, तर विद्यालयको साबिक उच्च मावि तह कक्षा ११ र १२ मा नियमित ६ विषय अध्ययन अध्यापन भइरहेको अवस्थामा उक्त तहमा शिक्षक व्यवस्थापन हुने कुरामा सरकारले बजेटले केही नबोलेको हिस्टुन केन्द्रीय सह–अध्यक्ष विष्णु दौल्यालले बताए ।

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.