मृतक एक जना बालिकामा कोरोना पुष्टि

सुदूरपश्चिममा कोरोना भाइरसबाट यो पहिलो मृत्यु

मृतक एक जना बालिकामा कोरोना पुष्टि
बाजुरा, १८ जेठ
जिल्ला अस्पाताल बाजुराको आइसोलेसनमा ज्यान गुमाएका एक जना बालिकामा कोरोना पुष्टि भएको छ । अस्पतालको आइसोलेसन वार्डमा उपचाररत बूढीगंगा नगरपालिका वडा नम्बर १ का दुई वर्षीया बालिकाको आज आइतबार बिहान ज्यान गएको थियो । कैलालीको धनगढी प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा उहाको कोरोना रिपोर्ट पोजेटिभ आएको सुदूरपश्चिम स्वास्थ्य निर्देशानलयल डोटीका निर्देशक गुणराज अवस्थीले पुष्टि गर्नु भयो । सुदूरपश्चिममा कोरोना भाइरसबाट यो पहिलो मृत्यु हो । मृतक बालिकाका २३ वर्षीया आमालाई पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । संक्रमित आमालाई पनि सदरमुकाम मार्तडीमा रहेको जिल्ला अस्पतालको आइसोलेसनमा राखिएको छ । बुवाको रिपोर्ट भने नेगेटिभ आएको छ । मृतक बालिकासहित आमाबुबालाई जेठ १५ गते आइसोलेसनमा राखिएको थियो । जेठ १६ गते तीनै जनाको स्वाब धनगढी पठाइएको थियो । जिल्ला अस्पतालका डाक्टर रूपचन्द्र विश्वकर्माका अनुसार मृतक बालिकामा झाडापखला, उच्च ज्वरो, श्वासप्रश्वासम्बन्धी समस्या देखिएको थियो । क्वारेन्टाइनमा रहेका बालिका अचेत भएपछि अस्पताल लगिएको थियो । आइतबार बिहान उपचारकै क्रममा उहाको ज्यान गएको थियो । डाक्टर विश्वकर्माका अनुसार ती बालिकालाई जेठ १५ गते अस्पतालको आइसोलेसन वार्डमा भर्ना गरिएको थियो । चार दिनसम्म स्रोतसाधनले भ्याएसम्म उपचार गरे पनि बालिकालाई बचाउन नसकिएको डाक्टर विश्वकर्माले बताउनु भयो । डाक्टर विश्वकर्माका अनुसार उहालाई इन्ट्रोभेसन (आइभी) एन्टिबायोटिक औषधि र अक्सिजन दिई उपचार गरिएको थियो । आठ दिनअघि भारतबाट फर्किएकी ती बालिकालाई बूढीगंगा नगरपालिका वडा नम्बर १ को एक स्थानीय क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो ।

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.