डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिका वडा नम्बर ४ दिपायलमा बस्दै आएका बादी समुदायका ७ भूमिहीन परिवारले नयाँ घर पाउने

 डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिका वडा नम्बर ४ दिपायलमा बस्दै आएका बादी समुदायका ७ भूमिहीन परिवारले नयाँ घर पाउने भएका छन् । भूमिहीन बादी समुदायलाई दिपायल सिलगढी नगरपालिकाले जग्गा उपलव्ध गराएपछि दुई कोठे भवन निर्माण सुरु भएको हो । सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारको सहयोगमा निर्माण हुने घरको दिपायल सिलगढी नगरपालिकाका प्रमुख मञ्जु मलासीले एक कार्यक्रमकाबीच शिलान्यास गर्नु भएको हो ।

 डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७५÷०७६ मा १२ लाख र ०७६÷०७७ मा १२ लाख रुपैयाँ विनियोजन गरी सात घर परिवारलाई जग्गाधनी पुर्जा (लालपूर्जा) वितरण गरेको थियो । पुष्कर बादी, गणेश बादी, श्याम दास, माया बादी, भक्तबहादुर दास, तेज बहादुर दास र दिलबहादुर बादीलाई डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिकाले जग्गाधनी पूर्जा प्रदान गरेको हो ।

 असार मसान्तभित्र सातवटै घर तयार गर्ने गरी निर्माणको जिम्मा नागार्जुन कन्स्ट्रक्सन कञ्चनपुरले पाएको छ । घर निर्माणका लागि प्रदेश भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय र निर्माता कम्पनीबीच माघ १० गते ४१ लाख ४९ हजार ९८ रुपैयाँ ७६ पैसामा ठेक्का सम्झौता भएको निर्माण कम्पनीका प्रतिनिधि सुचित्र शाहले जानकारी दिनु भयो ।

 शिलान्यासको क्रममा बोल्दै डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिकाका नगर प्रमुख मलासीले भूमिहीनलाई उचित बसोबासको व्यवस्था गर्ने आफ्नो उद्देश्य पुरा हुन लागेको बताउनु भयो । डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिका वडा नम्बर ४ का वडाअध्यक्ष वीरेन्द्र शाहले लामो समयदेखि नगर क्षेत्रभित्र अव्यवस्थित बसोबास गर्दै आएका बादी समुदायलाई नगरपालिकाले आवासको व्यवस्था गरेको बताउनु भयो ।

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.