नेपाल आयरल्यान्ड वुल्भ्सविरूद्धको सिरिज जित्न सफल

महेन्द्रनगर । नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमले आयरल्यान्ड वुल्भ्सविरूद्धको दुई खेलको टी(२० सिरिज जितेको छ। मंगलबार भएको दोस्रो खेलमा ७१ रनको जित निकाल्दै नेपालले सिरिज २(० ले जितेको हो। यसअघि सोमबार भएको पहिलो खेलमा नेपाल ६ विकेटले विजयी भएको थियो।

मंगलबार नेपालले दिएको १९९ रनको लक्ष्य पछ्याएको आयरल्यान्ड १८.३ ओभरमा १२७ रनमा अलआउट भयो। सोमपालले १९औं ओभरको पहिलो बलमा म्याकार्थीलाई १ रनमा बोल्ड गरे। दोस्रो बलमा बेन ह्वाइटलाई शून्यमा क्याच गरे। यस्तै तेस्रो बलमा गेरेथ डिनेलीलाई कप्तान रोहितले १५ रनमा रनआउट गरे। बलिङमा नेपालका कुशल मल्ल र सोमपाल कामीले ३(३ विकेट लिए। कुशलले ३ ओभरमा १५ रन दिए भने सोमपालले २।३ ओभरमा १७ रन खर्चिए। करण केसी, कुशल भुर्तेल र विवेक यादवले १(१ विकेट हात पारे। त्यसअघि कीर्तिपुरस्थित त्रिवि मैदानमा मंगलबार टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको नेपालले ७ विकेटको क्षतिमा १९८ रन बनायो।

नेपालका लागि गुल्सन झाले ४६ रन जोडे। उनले ३२ बलमा १ चौका र ४ छक्का प्रहार गरे। त्यसअघि ओपनरद्वय कुशल भुर्तेल १६ बलमा २ चौका र २ छक्काको मद्दतमा २५ रन र आसिफ शेख ९ बलमा १ चौका र १ छक्काको मद्दतमा ११ रन जोडेर आउट भए। अनिलकुमार साहले ११ बलमा २ चौका प्रहार गर्दै १२ रन जोडे। कप्तान रोहितकुमार पौडेलले २४ बलमा ५ चौका प्रहार गर्दै ३३ रन जोडे। आक्रामक ब्याटिङ गरेका कुशल मल्लले १३ बलमा १ चौका र ४ छक्का प्रहार गर्दै ३४ रन बनाए।

नेपालले आइसिसी टी(२० विश्वकपको तयारीका लागि आयरल्यान्डसँग खेलेको हो। आयरल्यान्डसँग दुई वटा टी(२० खेल खेलेसँगै नेपाली टिम यसैसाता भारत जानेछ। कीर्तिपुरमा भने नेपालको ए टिम र आयरल्यान्ड वुल्भ्सबीच बिहीबारदेखि तीन टी(२० र तीन एकदिवसीय खेलको सिरिज सुरु हुनेछ।

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.