कञ्चनपुर र झापादेखी महिलावादीको मेची महाकाली यात्रा शुरु

महेन्द्रनगर । महिलावादीको मेची महाकाली यात्रा शुरु भएको छ । सोमबार कञ्चनपुर र झापादेखि एकसाथ महिलावादीको मेची महाकाली यात्रा शुरु भएको हो । महिलाको हक अधिकारका साथै महिलामाथि हुने हिन्सा न्यूनिकरणका लागि टेवा नेपालको आयोजनामा पश्चिम नेपाल महाकाली कञ्चनपुरको महेन्द्रनगर र झापादेखि एकसाथ अभियान शुरु भएको जनाएको छ ।

भीमदत्त नगरपालिका ४महेन्द्रनगरको मदनचोकमा महिला अधिकारकर्मीको उपस्थितिमा अभियान शुरु गरिएको छ । कञ्चनपुरकी अधिकारकर्मी एव आर्दश महिला समाज नेपालका अध्यक्ष माया नेगीले पृथकशैलीमा महिलाको हक अधिकार स्थापित गर्ने उदेश्यका साथ देशका दुई स्थानबाट अभियान शुरु गरिएको बताए ।

उनका अनुसार कञ्चनपुरका अधिकारकर्मीको उपस्थितिमा अभियानको शुरुवात गरिएको छ । ‘हामी यहाँबाट अभियान शुरु गरेर नवलपुर पुग्छौँ, ‘उनले भनिन, ‘विचविचमा अन्य जिल्लाका सहभागि समेत हामीसंगै जान्छन ।’ अर्की अधिकारकर्मी एव द्वन्द्वपीडित तथा एकल महिला विकास केन्द्रकी अध्यक्ष सिता बोहराले देशका दुई स्थानबाट एकैपटक शुरु भएको अभियान ८चैत्र नवलपुरमा पुगेर समापन गरिनेछ । कञ्चनपुरमा सुदूरपश्चिमको लोक देउडा खेलेर विदाई तथा स्वागत

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.