श्रीलङ्कासँगको टेस्ट शृङ्खला भारतले क्लिन स्वीप

श्रीलङ्कासँगको टेस्ट शृङ्खला भारतले क्लिन स्वीप गरेकाे छ । बेङ्गलाेरमा भएको दोस्रो टेस्ट आज दुई सय ३८ रनले जितेसँगै भारतले दुई खेलको शृङ्खलामा क्लिन स्वीप गरेकाे हाे ।  भारतले दिएको चार सय ४७ रनको लक्ष्य पछ्याएको श्रीलङ्का दुई सय आठ रन बनाउँदा अलआउट भयो । श्रीलङ्काका लागि दिमुथ करुणारत्नेले सर्वाधिक एक सय सात रन बनाए । यस्तै कुशल मेन्डिजले ५४ रन जाेडे । बलिङतर्फ भारतका रवीचन्द्रन आश्विनले चार र जसप्रित बुमराहले तीन विकेट लिए ।दोस्रो इनिङ्समा भारतले तीन सय तीनमा नाै विकेट गुमाएकाे अवस्थामा इनिङ्स समाप्तिको घोषणा गरेको थियो । भारतका लागि  श्रेयस अय्यरले ६७, ऋषभ पन्तले ५० र राेहित शर्माले ४६ रन बनाएका थिए । बलिङतर्फ श्रीलङ्काका प्रभीन जयविक्रमाले चार र लसिथ इम्बुलदेनियाले तीन विकेट लिए । पहिलो इनिङ्समा एक सय ४३ रनले अघि रहेको भारतले समग्रमा चार सय ४६ रनको अग्रता लिएको थियो ।

यसअघि टस जितेर ब्याटिङ गरेकाे भारतले पहिलाे इनिङ्समा १० विकेट गुमाएर दुई सय ५२ रन बनाएकाे थियाे । भारतका लागि श्रेयस अय्यरले ९२ र ऋषभ पन्तले ३९ रन बनाएका थिए । बलिङतर्फ श्रीलङ्काका प्रभीन जयविक्रमा र लसिथ इम्बुलदेनियाले तीन–तीन विकेट लिए । श्रीलङ्का पहिलाे इनिङ्समा एक सय नाै रनमै समेटियाे । श्रीलङ्काका लागि एन्जेलाे म्याथ्युजले सर्वाधिक ४३ रन बनाए । बलिङतर्फ भारतका जसप्रित बुमराहले पाँच विकेट लिँदा रविचन्द्रन अश्विन र माेहम्मद शमीले दुई–दुई विकेट लिए ।यसअघि पहिलाे टेस्ट भारतले एक इनिङ्स र दुई सय २२ रनले जितेकाे थियाे । यसअघि भएकाे तीन खेलकाे टी–२० शृङ्खला पनि भारतले जितेकाे थियाे ।

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.