डडेल्धुराको अमरगढी नगरपालिकाद्धारा महत्वपूर्ण उपलब्धि हाँसिल….

डडेल्धुराको अमरगढी नगरपालिकालाई ’पूर्ण खोप सुनिश्चित’ पालिका घोषणा गरिएको छ। आइतबार एक कार्यक्रमबीच डडेल्धुराको अमरगढी नगरपालिकालाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गरिएको हो। डडेल्धुराको अमरगढी नगरपालिकाका ११ वटै वडाका बालबालिका खोपको पहुँचमा पुगेपछि नगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चित घोषणा गरिएको डडेल्धुराका अमरगढी नगरपालिकाका नगरप्रमुख डिल्लीराज जोशीले बताए।

स्वास्थ्यकर्मी, महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका, जनप्रतिनिधिहरूको अथक मेहनतले अमरगढीलाई पूर्ण खोप घोषणा गर्न सफल भएको नगरप्रमुख जोशीको भनाइ छ। ‘पालिकाले महत्वपूर्ण उपलब्धि हाँसिल गरेको छ। नगरभित्रका बालबालिका खोपबाट वञ्चित हुने छैनन्। स्वास्थ्य क्षेत्रलाई आफुहरुले प्राथमिकता दिएका बताउनु भयो ।

खोप पाउनु नैसर्गिक अधिकार भएकाल डडेल्धुरालाई नै पूर्ण खोप घोषणा गर्न सबैले हातेमालो गर्नुपर्ने जिल्ला समन्वय समिति डडेल्धुराका प्रमुख गगनसिंह भण्डारीले बताए।

नगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्नमा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविकाले महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका उहाको भनाइ छ। पूर्ण खोप घोषणामा सहयोग गरेका महिला स्वयंसेविकालाई सम्मान गरिएको छ। एउटा शिशुले जन्मेदेखि १५ महिनासम्म वीसीजी, डिपीटी, पोलियो, पिसिभी, एफआईपीभी, दादुरा, रोटा र टाइफाइडविरुद्धको खोप लगाउने गरेको अमरगढी स्वास्थ्य शाखा प्रमुख गणेश बिष्टले जानकारी दिए।

 

सम्बन्धित

Leave A Reply

Your email address will not be published.